Przygody świnki Peppy oraz jej rodziny podbiły serca młodych widzów. Serial telewizyjny przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci oraz przedszkolaków. Również serie książek o uroczej śwince stanowią besteller.
Peppa bawi i uczy
Życie głównej bohaterki jest doskonałym odbiciem codzienności małego czytelnika. Jej przygody opowiadają o spędzaniu czasu z rodziną – Tatą Świnką, Mamą Świnką i młodszym bratem Georgem; zabawach z kolegami i koleżankami – Owcą Suzi, Psem Dannym i Kucykiem Pedro; pobycie u dziadków; pierwszych konfliktach rówieśniczych i trudnościach z rodzeństwem. Dzięki bliskości tematów każde dziecko może utożsamić się z głównymi bohaterami oraz – poprzez zabawę i w atrakcyjnej formie – poznać proponowane rozwiązania.
Środowisko przyjazne dziecku
Zarówno bohaterowie, jak i przedstawiane przygody, pełne są ciepła i uroczej życzliwości. Świat rodziny Świnek pozbawiony jest przemocy, krzyków i złości. Gdy George gubi ulubioną zabawkę, rodzice proszą Peppę, aby zabawiła się w detektywa i spróbowała odnaleźć Pana Dinozaura. Początkowa trudność staje się pretekstem do nowej zabawy, a szczęśliwe zakończenie zawsze kwitowane jest wesołym śmiechem i chrumkaniem. Podobnie w sytuacji, gdy młodszy brat idzie po raz pierwszy do przedszkola, a rodzice proszą Peppę, by się nim zaopiekowała, świnka nie jest zachwycona. Uważa, że George jest za mały, a ona woli bawić się ze starszymi dziećmi. Kiedy posłuchała rodziców okazało się jednak, że staje się on pełnoprawnym członkiem grupy przedszkolnej, którego polubiły inne dzieci oraz nauczycielka, panna Gazella. Choć Peppa próbuje nauczyć go, jak namalować kwiatek, George maluje ulubionego dinozaura i zyskuje aprobatę grupy. Inne przygody bohaterów skupiają się na poszczególnych zabawach, na przykład zabawie w chowanego. Świnka Peppa uważała, że jej brat nie potrafi wymyślać dobrych kryjówek do zabawy do momentu, gdy Tata Świnka pomógł Georgowi i schował go pod swoją gazetą. Wszystkie perypetie prowadzą do szczęśliwego rozwiązania.
Radosny świat Peppy
Przygody świnki Peppy uczą nas zgodności, przyjaźni i poszukiwania radości życia. Dzięki nim dowiadujemy się, że z każdej trudnej sytuacji można znaleźć wyjście, a nasza rodzina zawsze będzie naszą opoką. Jest niezwykle ważne, by każdy mały widz i czytelnik mógł zobaczyć, że nie tylko on przeżywa chwilowe kłopoty. Wspólne czytanie z dzieckiem stanowi też doskonały element wieczornego rytuału przygotowania do snu. Warto podkreślić, że głośne czytanie, połączone z bliskością i czasem poświęconym jedynie swojej pociesze, ma doskonały wpływ terapeutyczny i pozwala rozwijać głębsze relacje.